Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Najważniejsze informacje o tym jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty

Jeśli po raz pierwszy udajesz się na wizytę fizjoterapeutyczną, pewnie nie wiesz, czego się możesz po niej spodziewać. Przedstawiając najważniejsze informacje dotyczące przygotowania do wizyty i jej przebiegu, odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z pierwszą wizytą u fizjoterapeuty.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważnym momentem zarówno dla pacjenta, jak i fizjoterapeuty. To czas, w którym się poznajemy. Praca w miłej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny, dlatego zależy nam, aby w naszej przychodni pacjenci czuli się swobodnie. Sam fakt, pierwszej wizyty może wywołać stres i skrępowanie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do niej niezależnie od tego czy posiadasz skierowanie czy nie, musimy przeprowadzić z Tobą wywiad oraz przeprowadzić szereg testów diagnostycznych.

Najważniejsze rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed przyjściem do naszego gabinetu

 • Jeśli posiadasz dokumentację medyczną (RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali itd.) to weź ją ze sobą – pomoże nam to w diagnozowaniu i planowaniu terapii.
 • Jeśli posiadasz skierowanie od lekarza zabierz je ze sobą, jeśli nie – umów się na konsultację fizjoterapeutyczną w naszej przychodni – nie wykonamy zabiegów bez zlecenia zabiegów przez wymienionych specjalistów!
 • Jeśli posiadasz skierowanie od specjalisty na zabiegi fizykoterapi pamiętaj żeby zabrać ze sobą ręcznik, 2 gazy 1m2 – tylko jeśli jest zlecona elektroterapia (np. jonoforeza, prądy tens) oraz przepisany przez lekarza lek lub maść p/bólowa. Jeśli są to zabiegi kinezyterapii, masażu bądź terapii manualnej ubierz się wygodnie, zabierz ze sobą ręcznik oraz obuwie na zmianę

(na parterze znajduje się szatnia dostępna dla pacjentów).

 • Jeśli posiadasz skierowanie z Lux Med, Medicover, Compensa, Enel Med, Signal Iduna lub PZU wyślij nam skierowanie mailem bądź przynieś osobiście do recepji przychodni.
 • My zweryfikujemy zlecone zabiegi z pakietem który posiadasz i odpowiemy najszybciej jak to możliwe, a następnie umówimy pierwszy dogodny termin spotkania. Możesz też skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznej w ramach pakietu.
 • Ubierz się wygodnie – sportowy strój i wygodna bielizna, pozwoli na swobodne wykonanie badania.
 • Nie spóźnij się – przyjdź 5-10minut wcześniej aby wypełnić w recepji dokumenty RODO oraz zgodę na badanie i zabiegi.

 

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

W naszym centrum pierwsza wizyta składa się z dwóch elementów – wywiadu i badania.

Nasi fizjoterapeuci w pierwszej kolejności przeprowadzą z pacjentem szczegółowy wywiad, związany z dolegliwościami, objawami, historią choroby, dotychczasowym leczeniem, w celu ustalenia dysfunkcji, z którą się do nas zgłosił.

Po wywiadzie przechodzimy do badania, które poprzedzone jest informacją, dotyczącą sposobu jego wykonania. Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.

W zależności od czasu trwania badania i złożoności problemu, fizjoterapeuta już na pierwszej wizycie może rozpocząć terapię. Na koniec wizyty fizjoterapeuta odpowie na wszystkie pytania pacjenta, a także przekaże zalecenia, zapobiegające nawrotowi dolegliwości. Jeżeli pacjent wymaga dalszej rehabilitacji, omawiany jest przebieg i ilość kolejnych wizyt.

Wybierz się na swoją pierwszą wizytę u fizjoterapeuty w Olkuszu, wybierając naszych specjalistów!

 

Jeśli masz pytania lub wątpliwości zadzwoń lub napisz do nas wiadomość. Z chęcią udzielimy Ci potrzebnych informacji. 32 62 61 731 lub mail recepcja@marlibo-medica.pl

 

Pierwsza wizyta dziecka u fizjoterapeuty

 

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta z niemowlęciem lub małym dzieckiem jest niezwykle ważnym momentem zarówno dla rodzica, jak i malucha (i oczywiście też fizjoterapeuty). To czas, w którym się poznajemy. Praca w miłej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny, dlatego zależy nam, aby w naszej przeychodni mali pacjenci jak najchętniej współpracowali, a rodzice nie odczuwali stresu.

Co możesz zrobić by wizyta u fizjoterapeuty dziecięcego przebiegła sprawnie i skutecznie?

 • przynieś ze sobą dokumentację medyczną dziecka (jeżeli taką posiadasz)
 • maluch powinien być najedzony i co najmniej 30 minut po posiłku
 • upewnij się, że niemowlę ma zmienioną pieluszkę i kolejną w zapasie

( w razie potrzeby w gabinecie znajduje się przewijak).

 • dzieci starsze powinny mieć ubranie zmienne, nie krępujące ruchów, które pomoże fizjoterapeutom ocenić sylwetkę lub wykonać z nimi ćwiczenia mając dobry wgląd w aparat ruchu
 • niemowlę czy dziecko nie może mieć gorączki, ani nawet stanu podgorączkowego
 • przyjdź z notatką na temat rozwoju dziecka (rozwojowe kamienie milowe) w przypadku dzieci starszych

 

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas wiadomość. Z chęcią udzielimy Ci potrzebnych informacji. 32 62 61 731 lub mail recepcja@marlibo-medica.pl

Umów się na wizytę w naszym centrum.
Zadzwoń i zarezerwuj termin.
Rejestracja: +48 32 62 61 731